Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Pora Na Posiłek Przystawka, przekąska

Pieczony batat z pastrami i sosem rosyjskim

CO TO JEST PASTRAMI? Jest to mostek wołowy, który peklujemy w solance z przyprawami korzennymi przez 7 dni, następnie każdy kawałek mostka dokładnie obtaczamy w mieszance aromatycznych 23 przypraw i hermetycznie pakujemy vacuum na 7 dni, po tym czasie mostek poddajemy procesowi wędzenia na zrębkach drzew liściastych i owocowych, co daje mu intensywny i niepowtarzalny smak. Przed podaniem mostek poddajemy dodatkowej obróbce termicznej z wykorzystaniem nowoczesnych technik kulinarnych co nadaje mu dodatkowej soczystości i kruchości. Do przygotowania 1kg Pastrami potrzebujemy ponad 1,7kg mostka wołowego. Pastrami znane jest na świecie od ponad 100 lat.
Składniki:
– batat
– pastrami wołowe
– sos rosyjski (przepis tu)
– ogórek konserwowy
– rozmaryn
– pieprz czerwony
– oliwa z oliwek
– sól, pieprz, papryka w proszku
Ogórek pokrój w plastry po skosie.
Batat obierz, pokrój na plasterki 0,5cm. Przełóż do miseczki, dopraw solą, pieprzem i papryką, wymieszaj, skrop oliwą i jeszcze raz przemieszaj. Układaj na blaszkę, grilluj ok.10min. Odłóż do wystudzenia.
Weź plasterek batata, połóż pastrami złożone na pół, wlej trochę sosu rosyjskiego, wbij pikera z ogórkiem konserwowym. Udekoruj rozmarynem i pieprzem czerwonym.


Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ