Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Deser Przepisy Przystawka, przekąska

Przekąski na Halloween

Halloween to nie tylko świecące lampiony z dyni i przebieranie się w często straszne kostiumy – to również doskonała okazja do kulinarnego szaleństwa! Mamy dla Was różnorodne przepisy na przekąski z duszkami, dynią z mandarynki czy miotły czarownicy z wyśmienitych kabanosów i sera żółtego. Zaskocz znajomych podaniem Halloweenowych Duszków.

Składniki I:
– ciasto francuskie
– sos pomidorowy
– ser mozzarella w plastrach
– 1 żółtko
Ciasto wykładamy na stół i dzielimy na kwadraty, każdy kwadrat nacinamy 1 cm od brzegu (po wewnętrznej stronie ciasta), zostawiając po 1 cm nieprzeciętym na dwóch rogach naprzeciwko siebie. Widelcem nakłuwamy środek ciasta, smarujemy sosem pomidorowym. Z serka mozzarella wycinamy duszki, kładziemy na sos pomidorowy. Brzegi smarujemy rozmąconym żółtkiem, wkładamy do nagrzanego piekarnika, pieczemy 10-12 minut w temperaturze 200 stopni.

Składniki II:
– ciasto francuskie
– sos pomidorowy
– ser mozzarella w plastrach
– czarne oliwki
– 1 żółtko
Ciasto francuskie rozwijamy i za pomocą foremki wycinamy koła o średnicy około 5-6 cm. Połowę wyciętych kółek odkładamy, a w drugiej połowie wycinamy w środku mniejsze koła. Sklejamy ze sobą kółka całe z kółkami z dziurką i układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Nakłuwamy środek widelcem, smarujemy sosem pomidorowym. Z sera mozzarella wycinamy kółka o średnicy ok 4cm, układamy na sos pomidorowy. Z czarnych oliwek formujemy pająka, układamy na ser. Brzegi smarujemy rozbełtanym żółtkiem i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni na około 10-12 min.

Składniki III:
Miotła czarownicy
– cienkie kabanosy
– szczypiorek
– ser żółty w plastrach
Żółty ser kroimy w paski 3 centymetrowe. Nacinamy wzdłuż jednej strony cieniutko zostawiając ok 1cm od brzegu nie nacięty. Kładziemy kabanosa z nienaciętej strony i zwijamy jak roladę. Związujemy szczypiorkiem.

IV.:
Prostym sposobem na halloween na naszym stole są obrane mandarynki. Na ogonki imitujące zakończenie „dyni” można wykorzystać ogonki z małych papryczek – tak jak ja to zrobiłam. Wyglądają efektownie!

Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ