Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Alkohole

Likier Dyniowy domowy

Likier Dyniowy, domowy, z brązowym cukrem, bitą śmietaną, kremowym puree z dyni, przyprawą do ciasta dyniowego i wódką, to nasz nowy przepis na drinka sezonu.
Wygląda na to, że nie wiedziałam, co tracę. Do tego roku jedynym likierem kremowym, który gloryfikowałam, był na bazie limoncello, oczywiście z bitą śmietaną, a ten domowy likier dyniowo-korzenny pokazał, że po smacznym obiedzie można odpocząć z kremowym likierem dyniowym w szklance do deseru także jesienią i zimą!
Jakiego alkoholu najlepiej użyć do przygotowania tego napoju?
Tworząc naszą (moją) ulubioną wersję dla dorosłych, zrobiłam porcję z kremem irlandzkim, potem jedną z Burbonem i były to smaczne drinki.

Ale ostatecznie zdecydowałam, że najlepsza jest wersja z wódką. Dzieje się tak dlatego, że wódka nie przejmuje smaku przyprawy dyniowej, ale nadal zawiera alkohol i może być z łatwością podawana dorosłym w chłodne dni.
Ponieważ wódka nie ma kremowej konsystencji jak irlandzka śmietanka, musiałam dodać do likieru więcej puree z dyni, żeby uzyskać to, co chciałam.

W jaki sposób najlepiej podawać likier?
Można nim polać kostki lodu, zmieszać z kawą lub mlekiem lub pić bezpośrednio.
Niektórzy polewają odrobiną likieru ciasto dyniowe, lody lub dodają do koktajli.

Składniki
– 1 szklanka ugotowanej, puree z dyni piżmowej
– 1 szklanka śmietanki do ubijania (w wersji wegańskiej użyj śmietanki kokosowej)
– 1 łyżka ekstraktu waniliowego
– 1 ½ łyżeczki mieszanki przypraw do ciasta dyniowego
– szklanki wódki 40% alkoholu
– 3 łyżki brązowego cukru

Instrukcja
Połącz puree z dyni, śmietankę do ubijania, ekstrakt waniliowy i mieszankę przypraw do ciasta dyniowego w średniej wielkości garnku o grubym dnie.
Doprowadzić do wrzenia na średnim ogniu na kuchence, ciągle mieszając. Gdy mieszanina zacznie wrzeć, odsuń się od ognia. Odstaw do wystudzenia.
Dodaj wódkę i połącz.
Przelej do czystej, szklanej butelki i pozostaw w lodówce do całkowitego wystygnięcia.

Ciesz się !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ