Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Pora Na Posiłek Przystawka, przekąska

Przekąska z serem tri color i jajkiem, falujący ogórek na grzance – smacznie, pięknie i szybkie w wykonaniu

Szykujesz imprezę i brakuje Ci pomysłu na pyszne, proste i szybkie przekąski? Trzy propozycje które pięknie wyglądają i jeszcze lepiej smakują – przekąski na imprezę, urodziny, imieniny czy sylwestra. Pomysł na szybkie przystawki, którymi zachwycisz najbliższych, wystarczy kilka zwykłych składników, łatwe do przyrządzenia w dużych ilościach w domowej kuchni.


I. Marmurkowy ser z jajkiem i ogórkiem
– marmurkowy ser gouda
– ogórek zielony
– jajka przepiórki
– czerwona cebula
– szczypior
– pikery ozdobne
Jajka przepiórki ugotuj na twardo, obierz, przekrój na pół. Ogórek ze skórką umyj, przekrój na pół wzdłuż, każdą połowę pokrój na 1 centymetrowe części. Szczypiorek posiekaj. Cebulę obierz, pokrój w plastry – na wysokości 3/4 plastra odkrój kawałek, poszczególne pióra cebuli oddziel od siebie.
Ser marmurkowy pokrój w plastry, następnie na mniejsze prostokąty.
Zacznij składać przekąskę: na spód połóż ser marmurkowy, cząstkę ogórka zieloną skórką do góry, zakończ połową jajka przepiórki – żółtkiem do góry – zepnij pikerem, udekoruj piórkiem cebuli czerwonej i posiekanym szczypiorkiem.


II. Grzanka z falującym ogórkiem i salami
– chleb tostowy
– ser żółty
– pomidory
– salami (średnica 4-5cm)
– ogórek zielony
– natka pietruszki
– pikery
Z chleba tostowego wytnij obręczą nieduże kółka, podgrzewaj na patelni na złoty kolor. Tą samą obręczą wytnij kółka z sera żółtego i pomidora (wcześniej pomidora pokrój w plastry). Obieraczką do warzyw wytnij długie i cienkie plastry z ogórka.
Złóż plaster ogórka w falbanę i nabij na piker (jeżeli ogórek jest zbyt szeroki przetnij na pół wzdłuż). Salami złóż na pół i jeszcze raz na pół, umieść pod ogórkiem na piker.
Zacznij układać od grzanki, na to plaster sera żółtego, plaster pomidora, listek pietruszki – zakończ pikerem na którym umieściłaś ogórek i salami.
Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ