Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Przystawka, przekąska

Karnawałowe kanapki – przekąski – szybko, smacznie i kolorowo

Przekąski są bardzo łatwe do zrobienia, trochę fantazji i można wyczarować smaczne i pięknie wyglądające kanapkowe przekąski.
Smacznego!
I:
– bagietka
– szczypior
– serek śmietankowy
– wędzony łosoś
– natka pietruszki
– ogórek zielony
– jajka przepiórki
– papryka czerwona
– czosnek
– sól i pieprz do smaku

Czosnek przeciskamy przez praskę, dodajemy do serka, doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Bagietkę kroimy na kromki, kładziemy kawałek szczypiorku. Za pomocą rękawa cukierniczego i tylki wyciskamy kółeczko na górze bagietki. Jajka przepiórki ugotowane na twardo kroimy na pół, z papryki wycinamy małe trójkąciki, łososia tniemy w paski o długości ok 4-5 cm. i szerokości 1 – 1,5 cm, ogórek kroimy w cienkie plastry, każdy kawałek dzielimy na cztery. Łososia rolujemy, układamy na serku, dalej układamy – ćwiartkę ogórka zielonego, listek pietruszki, pół jajka przepiórki, paprykę.

II:
– bagietka
– wędzony łosoś
– serek śmietankowy
– czosnek
– natka pietruszki
– jajka przepiórki
– ogórek zielony
– żółta papryka
– oliwki czarne
– sól i pieprz do smaku
Czosnek przeciskamy przez praskę, dodajemy do serka, doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Bagietkę kroimy na kromki, kładziemy kawałek szczypiorku. Za pomocą rękawa cukierniczego i tylki wyciskamy kółeczko na górze bagietki. Jajka przepiórki ugotowane na twardo kroimy na pół, z żółtej papryki wycinamy małe trójkąciki, łososia tniemy w paski o długości ok 4-5 cm. i szerokości 1 – 1,5 cm, ogórek kroimy w cienkie plastry, każdy kawałek dzielimy na cztery. Oliwki tniemy w krążki. Łososia rolujemy, układamy na serku, dalej układamy – ćwiartkę ogórka zielonego, listek pietruszki, pół jajka przepiórki, żółtą paprykę i krążek oliwki.

III:
– bagietka
– salami
– serek śmietankowy
– winogrona zielone
– papryka żółta
– jajka przepiórki
– ogórek zielony
– natka pietruszki
– sól i pieprz do smaku
Czosnek przeciskamy przez praskę, dodajemy do serka, doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Bagietkę kroimy na kromki, kładziemy kawałek szczypiorku. Za pomocą rękawa cukierniczego i tylki wyciskamy kółeczko na górze bagietki. Jajka przepiórki ugotowane na twardo kroimy na pół, z papryki wycinamy małe trójkąciki, mniejsze krążki salami dzielimy na pół, ogórek kroimy w cienkie plastry, każdy kawałek dzielimy na cztery. Salami rolujemy, układamy na serku, dalej układamy – ćwiartkę ogórka zielonego, listek pietruszki, pół jajka przepiórki, żółtą paprykę, listek pietruszki na który kładziemy połówkę winogrona .

Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ