Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Pasty Wegańskie

Pasta z nerkowców

Pasta z orzechów nerkowca jest idealnym dodatkiem do kanapek, krakersów, sucharów, ciastek i gofrów. Można nim wzbogacić smak wypieków, podać z paluszkami lub zjeść samodzielnie. Dzięki swojej wygodnej formie i właściwościom idealnie sprawdza się jako żelazne zabezpieczenie energii i składników odżywczych podczas wycieczki czy wędrówki. Zawsze możesz sięgnąć po pastę z nerkowców do swojego plecaka i zaspokoić swój głód, ciesząc się jednocześnie wspaniałym smakiem.
Orzechy nerkowca mają niski indeks glikemiczny. Dodatkowo każdy smakosz tych past z nerkowców może potwierdzić, że po ich zjedzeniu czuje się… szczęśliwszy. Nie jest to subiektywne odczucie, ale działanie serotoniny – jednego z hormonów wprawiających nas w świetny nastrój.
Pasta z nerkowców – bezglutenowa, bezmleczna i wegańska alternatywa dla ciężkiej śmietanki kuchennej. Dodaje kremową konsystencję i smaczny akcent różnym potrawom!

Składniki:
– 2 szklanki surowych, pieczonych orzechów nerkowca
– 3/4 szklanki wody
– sok z pół cytryny
– szczypta soli
Orzechy nerkowca zalej wodą i namocz (2-4 godziny).
Orzechy odcedź i wypłucz pod zimną wodą przez kilka sekund. Przełóż orzechy do robota kuchennego i zmiel na drobny proszek.
Do granulowanych orzechów nerkowca dodaj sok z cytryny, szczyptę soli i zmiel na drobną pastę.
Jeśli mieszanka ma ziarnistą konsystencję, dodaj trochę wody i rozdrabniaj orzechy, aż uzyskasz pożądaną konsystencję – gładką i kremową.

Przechowuj w szczelnym pojemniku i używaj według uznania.
Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ