Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Obiad Pierogi Pora Na Posiłek Przepisy

Ciasto na pierożki ravioli

Włoskie ravioli to danie, które podbiło serca i podniebienia miłośników mącznych dań. Delikatne w smaku pierożki wypełnione aromatycznym farszem są świetną i pożywną propozycją na obiad. Najczęściej do ravioli przygotowujemy farsz z dodatkiem mięsa, jajka lub szpinaku.
Ravioli charakteryzują się konkretnym kształtem – kwadraciki lub niewielkie prostokąty wykończone są delikatną falbanką, którą można uzyskać przy pomocy radełka lub wykorzystując widelec – wówczas pierożki będą miały prążkowane brzegi zapobiegające wydostaniu się farszu podczas gotowania. Delikatny smak ciasta w zestawieniu z aromatycznym farszem oraz możliwość podawania dania na wiele sposobów sprawia, że pierożki ravioli cieszą się uznaniem wśród miłośników aromatycznej kuchni na całym świecie. Aby bez trudu przygotować oryginalne ciasto na ravioli, należy jednak bazować na składnikach odpowiedniej jakości.


Ciasto na ravioli:
– 300g mąki pszennej semoliny
– 2 łyżki oliwy z oliwek
– 1 całe jajko
– 2 żółtko
– szczypta soli
– ciepła woda
Z mąki, soli, jajek, wody i oleju zagnieć ciasto. Wodę dodawaj stopniowo w miarę potrzeby.
Wyrabiaj na jednolite gładkie i lśniące ciasto. Odstaw na 30 minut aby odpoczęło. Ciasto podziel na pół, jedną połowę cienko rozwałkuj. Wycinaj i składaj ulubione kształty. Ravioli gotujemy 3-4 minuty w osolonej wodzie, z mięsem do 7 minut.
Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ