Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Pora Na Posiłek Potrawy z jajek Przepisy Przystawka, przekąska

Kanapki – szybkie, sycące i pożywne jedzenie

Szybkie, sycące i pożywne  jedzenie – kanapki. Mają niepodważalną zaletę, jaką jest nieograniczona możliwość urozmaicania ich smaku. Wybór pieczywa oraz dodatków, na które macie akurat ochotę, pomoże wam ten przepis. Przygotowanie kanapek z reguły nie wymaga wielkich umiejętności, chyba że są to kanapki dla naszych pociech – dzieci. Jak wiadomo, najmłodsi bywają bardzo wymagający dlatego musicie podwoić swoją kreatywność i uzbroić się w cierpliwość. Pamiętajcie o jednej złotej zasadzie – im lepiej będą wyglądać, tym szybciej znikną z talerza.
Sprawdźcie z czym warto jadać kanapki o każdej porze dnia.
Jeśli nie macie pomysłu, z czym najlepiej zrobić kanapki, to spójrzcie na moją propozycję. Dzięki temu przygotujecie smaczne i dekoracyjne kanapki.

I. Kanapka z żółtym serem i serem camembert:
– bagietka
– ser żółty ( cienkie plastry)
– ogórek zielony
– sałata karbowana
– szczypior
– papryka czerwona
– ser camembert
dodatkowo: masła do smarowania bagietki
Bagietkę pokrój w kromki, posmaruj cienko masłem. Ogórek pokrój w plastry, część szczypioru posiekaj, drugą część szczypioru i paprykę pokrój na paseczki kilku centymetrowe. Ser camembert przekrój na pół, każdą połowę na ok 6 części. Na posmarowaną bagietkę układaj kolejno: kawałek sałaty karbowanej, złożony ser żółty – pomiędzy ser włóż 2 szczypiorki i paseczek papryki. Teraz połóż ser camembert, plaster ogórka i poprósz szczypiorkiem posiekanym.

II.Kanapka z szynką i jajkiem:
– bagietka
– szynka (okrągłe plastry)
– ugotowane na twardo jajko
– ogórek zielony
Dodatki: ogórek zielony, papryka czerwona, oliwki czarne, koper, masło
Bagietkę pokrój w kromki, posmaruj cienko masłem. Jajko i ogórek pokrój na plastry, plastry ogórka podziel na cztery części. Z oliwki i papryki wykrój małe kółeczka ok 1cm. Szynkę złóż na pół, przeciwległe końce złóż razem, wywiń zewnętrzny plaster.
Na posmarowaną bagietkę układaj kolejno: na połowie bagietki połóż szynkę, na drugiej połowie plaster jajka. Na jajku połóż kółeczka z oliwki, papryki i ćwierć ogórka. Udekoruj koprem.

III. Kanapka z serem i jajkiem:
– Bagietka
– ser żółty ( cienkie plastry)
– sałata karbowana
– jajko ugotowane na twardo
– ogórek zielony
– oliwka czarna
– 2 łyżki serka śmietankowego
– 1 łyżka jogurtu greckiego
– sól i pieprz do smaku
– masło
Bagietkę pokrój w kromki, posmaruj cienko masłem. Jajko i ogórek pokrój na plastry. Z plastrów ogórka odkrój zielone kawałki brzegu. Oliwki pokrój w plastry, ser żółty pokrój na cztery paski. Każdy pasek sera żółtego zwiń w różyczkę.
Wymieszaj serek śmietankowy z jogurtem greckim, dopraw solą i pieprzem.
Układaj kolejno: sałata karbowana, rozeta z serka śmietankowego, na rozetę połóż różyczkę z sera żółtego, teraz jajko a na nim układaj trzy części ogórka i plaster oliwki.

IV. Kanapka z ogórkiem konserwowym i jajkiem:
– bagietka
– jajko ugotowane na twardo
– ogórek konserwowy
– sałata karbowana
– serek śmietankowy z jogurtem greckim 2:1
– sól i pieprz do smaku
– papryka czerwona do dekoracji
Bagietkę pokrój w kromki, posmaruj cienko masłem. Jajko i ogórek pokrój w plastry.
Układaj kolejno: plaster jajka, trzy plasterki ogórka konserwowego zachodzące na połowę jajka, rozeta z serka śmietankowego. Z sałaty karbowanej zwiń 2 małe różyczki, wciśnij w rozetę po przeciwległych stronach. Środek rozety udekoruj guziczkiem wyciętym z czerwonej papryki.

Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ