Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Przepisy Tajniki Warto wiedzieć

Dlaczego kiwi nie łączy się z galaretką

Owoce kiwi nie mogą być używane na surowo w galaretkach, ponieważ zawierają enzym, który zapobiega wiązaniu żelatyny.
Jeśli lubisz robić żelatynę na deser, często odradzam dodawanie niektórych surowych rodzajów owoców, w tym ananasa, kiwi, mango, korzenia imbiru, papai, fig lub guawy. Ludzie mają trudności z zestaleniem żelatyny po dodaniu tych owoców.
Galaretka zawiera żelatynę, która częściowo składa się z cząsteczek białka. … Świeże owoce, takie jak ananas, kiwi i papaja, zawierają enzymy, które rozkładają te cząsteczki białka, zmniejszając je, dzięki czemu nie mogą się splątać, co zatrzymuje wiązanie galaretki.
Aby można było zalać galaretką owoce kiwi i ananasa, a także papaję i mango wystarczy jak będziemy je blanszować i tym samym unieczynnimy enzymy. Obgotowujemy owoce przez chwilę we wrzątku, po czym wyjmujemy i schładzamy. Owoce nie będą rozgotowane i zachowają zawarte w nich witaminy.
Aby galaretka tężała możemy również obgotować owoce w syropie cukrowym lub używać ananasów z puszki.
Jeżeli koniecznie chcemy zalać świeże owoce, to zamiast galaretki na bazie żelatyny możemy użyć środka żelującego agar wytwarzanego z krasnorostów. Agar jest cukrem, a nie białkiem jak żelatyna, więc enzymy kiwi i ananasa go nie rozłożą i galaretka na owocach stężeje.
Powodzenia i ciesz się galaretką z owocami.!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ