Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Danie rybne Przystawka, przekąska

Koreczki z anchois, finger food ze śledziem

Anchois to określenie pochodzące z języka francuskiego, są to przetwory z ryby zwanej sardelą europejską.
Anchois jest serwowane na wiele różnych sposobów – może być podawane zarówno w formie surowej, wędzonej, jak i suszonej. Anchois to zarazem pasta, koreczki rybne, filety, a nawet konserwy. Przy zakupie anchois trzeba uważać, ponieważ czasem pod tą nazwą sprzedawane są szprotki, a nie sardele.
Anchois ze względu na sposób konserwowania jest przeważnie niezwykle słone, zwłaszcza w postaci filecików – należy o tym pamiętać podczas przyrządzania jakiegokolwiek posiłku z tymi rybkami.

I. Koreczki z anchois:
– kromki chleba tostowego
– jogurt typu greckiego
– fileciki anchois nadziewane kaparami
– garść rukoli
– 1/2 małej czerwonej cebuli
Z każdej kromki wykroić krążki. Cebulę pokroić w piórka. Rukolę umyć i osuszyć. Krążki pieczywa posmarować jogurtem, umieścić po 2-3 listki rukoli, 1 łyżeczkę jogurtu, osączony filecik anchois i dwa piórka cebuli czerwonej. Od góry wbić ozdobną wykałaczkę.

II. Śledzik z jajkiem, ogórkiem konserwowym i cebulką
– kromki chleba tostowego
– jogurt typu greckiego
– ogórki konserwowe
– śledź ala matjas
– jajko
– cebula
– sałata karbowana, natka pietruszki
Jajka ugotować, obrać i pokroić w plastry. Cebulę i ogórek konserwowy pokroić w plastry. Z chleba tostowego odkroić skórki, przeciąć na pół. Kromki posmarować jogurtem, układać kolejno: kawałek listka sałaty, trzy plastry ogórka, kawałek śledzika, plaster jajka, listek pietruszki i mały plasterek cebuli.

III. Pumpernikiel ze śledziem
– pumpernikiel
– jogurt typu greckiego
– śledź ala matjas
– jajko
– koper
Jajko ugotować, obrać i pokroić w plastry. Pumpernikiel posmarować jogurtem, położyć plaster jajka, kawałek śledzika i gałązkę kopru.

Smacznego.

Zdrowa żywność - sprawdź opinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ