Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Deser Przepisy Przystawka, przekąska

Słone przekąski z ciasta francuskiego z akcentem świątecznym

Urządzenia do pielęgnacji_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo.pl

Przekąski z akcentem Bożonarodzeniowym wprowadzą nas w magię świąt. W tym okresie podkreślamy wystrojem stołu nastrój panujący w naszym domu. Nieodzownym elementem jest choinka, bombki, pachnące ciasta, baby i cała oprawa która towarzyszy nam w grudniu. Jest to okres szczególny, radosny, kończy się stary rok, a zaczyna coś nowego. Aby zachować tradycję przygotowałam słone przekąski nawiązujące do tego okresu.

I. Ślimaczki z kokardą:
– połowa ciasta francuskiego
– papryka czerwona
– 100g łososia wędzonego
– serek śmietankowy 100g
– jogurt grecki 1 łyżka
– szczypior
– owoce granatu
– ser mozzarella wiórki
– łyżka groszku konserwowego
– łyżka kukurydzy konserwowej
Połowę opakowania ciasta francuskiego posyp cienko serem mozzarella, rozłóż łososia wędzonego, rozłóż groszek i kukurydzę konserwową, zroluj jak roladę. Potnij na 1,5cm kawałki. Rozłóż na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Piekarnik nagrzej do 200 stopni – piecz 20 minut. Wyjmij z piekarnika, odstaw do wystudzenia.
Posiekaj szczypior. Każdy ślimaczek posyp szczypiorem, zrób rozetę z serka śmietankowego, udekoruj kokardą wyciętą z papryki. Pod rozetą połóż po trzy nasionka granatu.


II. Choinka:
– 1/4 op. ciasta francuskiego
– papryka
– serek śmietankowy 100g
– 1 łyżka jogurtu greckiego
Wytnij trójkąty z ciasta francuskiego, obciąż fasolą. Piecz w nagrzanym piekarniku do 200 stopni przez 15 minut. Upieczone odstaw do wystudzenia, zdejmij fasolę.
Trójkąty ułóż w choinkę, na każdym zrób rozetę z serka śmietankowego. Z papryki wytnij kokardy, układaj na każdą rozetę.

III. Mikołaj:
– 1/4 op. ciasta francuskiego
– papryka czerwona
– seler naciowy
– serek śmietankowy 100g
– 1 łyżka jogurtu greckiego
Wytnij kółka z ciasta francuskiego, obciąż fasolą. Piecz w nagrzanym piekarniku do 200 stopni przez 15 minut. Upieczone odstaw do wystudzenia, zdejmij fasolę. Z papryki wytnij trójkąty – podstawę lekko zaokrąglij.
Wystudzone kółeczka dekoruj jak na filmie – papryka to czapeczka mikołaja, wąsy z selera naciowego, broda i włosy z serka śmietankowego.

Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ