Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Przepisy Przystawka, przekąska

Pomysłowe tartaletki na domowe przyjęcie i mini przekładaniec

Planujesz imprezę domową, ale nie masz czasu ani możliwości, aby stać w kuchni od białego rana? A może po prostu nie masz pomysłu, jakie menu zaserwować? Doskonałym rozwiązaniem są przekąski, dzięki którym scenariusz przygotowania przyjęcia będzie wyglądać zupełnie inaczej, niż zazwyczaj. Takie przekąski są szybkie i proste w wykonaniu. Cenny czas spożytkujesz w przyjemniejszy sposób, a smaczne, zdrowe i estetycznie podane przekąski z pewnością spełnią oczekiwania Twoje i Twoich znajomych.

Składniki mini przekładaniec I:
– ciemny chleb
– ser żółty w kawałku
– szynka w plastrach
– ogórek konserwowy – pikle
– serek śmietankowy
– czarne oliwki
– listki pietruszki
Ciemny chleb posmarować serkiem śmietankowym. Ułożyć żółty ser pokrojony w plastry o grubości ok. 0,5cm. Wyrównać brzegi i pokroić w małe prostokąty. Na ozdobną wykałaczkę nałożyć czarną oliwkę i kawałek ogórka konserwowego – odłożyć. Szynkę w plastrach przekroić na mniejsze części, jedną część złożyć 2-3 razy, położyć na ser, przykryć listkiem pietruszki i wbić wykałaczkę z oliwką i ogórkiem.

Składniki mini przekładaniec II:
– ciemny chleb
– ser cheddar
– serek śmietankowy 100g
– 2 łyżeczki kremu chrzanowego
– szynka konserwowa
– kulki mozzarelli
– czarne oliwki
Serek śmietankowy mieszamy z kremem chrzanowym – smarujemy ciemny chleb. Teraz układamy kolejno – warstwę sera cheddar, warstwę szynki konserwowej, ser cheddar – smarujemy serkiem śmietankowym z kremem chrzanowym i przykrywamy ciemnym chlebem. Boki odcinamy dla wyrównania brzegów, kroimy na małe prostokąty. Z serka cheddar wycinamy małe romby, układamy na górę każdej przekąski. Dla urozmaicenia na kilku przekąskach wbijamy wykałaczkę ozdobną z kulkami mozzarelli, kilka z czarnymi oliwkami.

Składniki tartaletki na słono:
– słone tartaletki
– kiełbasa w plastrach
– serek śmietankowy 100g
– krem chrzanowy 2 łyżeczki
– czarne oliwki
– mini pomidorki
Serek śmietankowy wymieszać z kremem chrzanowym. Plastry kiełbasy naciąć do połowy, uformować kielich kwiatu, włożyć do tartaletki. Za pomocą szprycy wycisnąć do środka wymieszany serek. Ułożyć rozetę z pociętej oliwki, w środek wcisnąć mini pomidor. Włożyć po jednym listku bazylii.

Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ