Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Pierogi Potrawy z grzybów Wegańskie

Farsz grzybowy do uszek – dwa sposoby

Uszka z grzybami to tradycyjna potrawa wigilijna. W wielu polskich domach rozpoczyna się od niej wieczerzę. Jeśli nie dysponujemy grzybami leśnymi, możemy użyć pieczarek, ale tradycyjne uszka na święta powinny być z borowikami lub podgrzybkami. Dobry przepis nie tylko na post lub wegetarian, ale także dla ludzi, którzy kontrolują swoją wagę. Zrobimy farsz na dwa sposoby.
Składniki:
– 20dkg suszonych grzybów
– 1 cebula
– łyżka masła+łyżka oleju
– sól i pieprz
I. Sposób
Grzyby zalewamy wodą aby się namoczyły. Gdy zmiękną, gotujemy w tej samej wodzie ok. 20 minut, lekko posolić. Grzyby odsączone z wody mielimy maszynką na najgrubszych oczkach. Cebulę posiekać w malutką kosteczkę, włożyć na patelnię z dodatkiem masła i oleju, zeszklić, co chwilę mieszając. Cebulkę dodajemy do miseczki z grzybami, doprawiamy do smaku solą i pieprzem.
II. Sposób
Grzyby zalewamy wrzątkiem. Gdy zmiękną wyławiamy z wody, mielimy maszynką na grubych oczkach. Wywar zachowujemy. Cebulę posiekać w malutką kosteczkę, włożyć na patelnię z dodatkiem masła i oleju, zeszklić, dodać grzyby, posolić, wlać pół szklanki wywaru, smażyć do zredukowania wywaru. Na koniec smażenia doprawić pieprzem.
Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ