Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Ciasta Dekoracje ciast Deser

Dekoracje świątecznych babeczek

Pod koniec listopada myślami już wkraczamy w okres świąteczny. Boże Narodzenie to czas magiczny, dlatego już myślimy co przygotujemy na te nadchodzące święta. Zazwyczaj mam mnóstwo pomysłów na ozdoby choinkowe, nakrycie stołu, wypieki i staram się aby dekoracje nie powtarzały się. Uwielbiam ten czas przed świętami. W tym roku na stole będą królowały pierniki, muffinki z ozdobami przypominającymi święta.
Przepis na muffinki i krem znajdziecie tu.
Potrzebujemy:
– upieczone muffinki
– krem do muffinek
– 4 rożki na lody
– barwniki
– 4 gwiazdy na choinki
– wiórki kokosowe
Muffinki muszą być wystudzone. Potrzebujemy barwnik czerwony, żółty, zielony, również tylka w kształcie gwiazdy.
1.Zaczynamy od zrobienia czapeczki. Kremem białym robimy gwiazdeczki w koło muffinki, delikatnie obtaczamy w wiórkach kokosowych, na środku wyciskamy czerwony krem w kształcie stożka i zakańczamy białym kremem w kształcie gwiazdki.

2. Białym kremem robimy kółko w koło muffinki, na środku wyciskamy żółty krem w kształcie bombki (buzia mikołaja), dalej czerwona czapeczka i biały pompon. Dorabiamy oczy i wąsy, wokół czapeczki biały krem (futerko).

3. Na środku muffinki ustawiamy wafel – rożek na lody (szerszym do dołu). Dookoła rożka robimy gwiazdki białe tak, aby łączyły rożek i muffinkę. Obtaczamy w wiórkach kokosowych. Dalej do samej góry szprycujemy zielonym kremem gwiazdki. Górę choinki przyozdabiamy gwiazdą. Boki ozdabiamy słodkimi kuleczkami.

Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ