Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Przystawka, przekąska Wegańskie

Kalafior smażony w tempurze

Kalafior to warzywo, którego właściwości i wartości odżywcze powinien docenić każdy z nas. Kalafior ma działanie przeciwnowotworowe, co zostało udowodnione naukowo. Ponadto kalafior pomoże ochronić przed wrzodami i pomóc osobom z reumatyzmem.
Kalafior zaliczany jest do cenniejszych warzyw z uwagi na swój skład chemiczny, a także walory smakowe i dietetyczne. Zawiera m.in.: sód, potas, magnez, wapń, mangan, żelazo, miedź, cynk, fosfor, fluor, chlor, jod, karoteny, witaminy: K, B1, B2, B6, C; kwasy: nikotynowy i pantotenowy. Poza tym w skład kalafiora wchodzą olejki eteryczne, nadające mu przykry zapach podczas gotowania. Aby temu zapobiec, należy podczas gotowania do wody wlać trochę mleka.
Jednym z ulubionych sposobów na kalafiora jest przygotowanie w tempurze, jest pyszny i chrupiący.
Składniki:
– kalafior
-tempura (mąka pszenna, mąka ryżowa, jajko, woda gazowana, szczypta soli,
Do 100 gramów zwykłej mąki pszennej, dodać 100 gramów mąki ryżowej (bezglutenowej). W osobnym naczyniu zmieszać 1 jajko z mniej więcej 400 mililitrami lodowatej wody gazowanej (pęcherzyki CO2 zapewnią lekkość) i dwoma porządnymi szczyptami soli (niska temperatura i dodatek soli sprawiają, że siatka glutenowa formuje się wolniej). Wlać tyle płynu, ile potrzebne było do uzyskania mocno lejącego się, naleśnikowego ciasta, i krótko zamieszać, pozostawiając grudki mąki, które mają wzmocnić efekt chrupkości. Rzadsze ciasto będzie przypominać delikatną japońską tempurę, a gęstsze – ciasto do klasycznej angielskiej smażonej ryby w cieście. Przed zamoczeniem kawałków kalafiora w cieście obtoczyć je w zwykłej mące, a następnie wkładać na nagrzany do 180-190 stopni olej.

Otrzymamy lekką, jasną, chrupką i nietłustą skorupkę, która długo utrzymuje swoją kruchość, nie flaczejąc przy tym.
Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ