Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Przetwory

Korniszony kozackie

Lubię eksperymentować, zmieniać, coś dodawać lub ujmować i tak właśnie powstały korniszony kozackie.

Korniszony kozackie w zalewie z dodatkiem musztardy i kwasku cytrynowego to szczególny rodzaj ogórków w zalewie, które przygotowuje się z dodatkiem musztardy i świeżej marchewki. Są bardzo wyraziste w smaku i łatwe w przygotowaniu. Takie ogórki sprawdzą się idealnie do obiadu, sałatek czy na kanapki.
Do korniszonów kozackich najbardziej nadają się małe, świeże ogóreczki.
Składniki:
– małe ogórki (tzw. korniszonki)
– solanka – 80g soli na litr wody
– marchewka
– gorczyca
– ziele angielskie
– liście laurowe
– pieprz
Zalewa:
– 1 litr wody
– 1,5 szklanki cukru
– 25g kwasku cytrynowego
– 6 łyżek stołowych musztardy
Ogóreczki dokładnie myjemy, lekko nakłuwamy (można użyć wykałaczki), układamy w naczyniu. W zależności ile mamy ogórków musimy przygotować tyle solanki aby przykryła całe ogórki. Odstawiamy na dobę w ciepłym miejscu.
Następnego dnia wyparzamy słoiki i nakrętki. Odlewamy solankę. Do każdego słoika wkładamy 3-4 plasterki marchwi, 1/2 łyżeczki gorczycy, 3 ziela angielskie, 1 liść laurowy, 4-5 kulki pieprzu i układamy ogórki.
Wszystkie składniki zalewy mieszamy i gotujemy. Zalewamy gorącą zalewą ogórki, zakręcamy i odstawiamy do pasteryzacji. Od momentu zagotowania wody pasteryzujemy 3 do 5 minut. Po zakończeniu pasteryzacji wyjmujemy słoiki i odwracamy do góry dnem. Wystudzone wynosimy do chłodnego pomieszczenia.
Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ