Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Ciasta Deser Pora Na Posiłek

Babka Wielkanocna

Z jakim ciastem najbardziej kojarzą się święta wielkanocne ? Z pewnością na myśl przychodzą mazurki, serniki czy keksy. Jednak niekwestionowaną królową świątecznych wypieków pozostaje babka. Moja propozycja na nadchodzące święta jest babka prosta i szybka w przygotowaniu, również smaczna z nutą pomarańczy.
SKŁADNIKI:
– 5 jaj
– 220 g cukru
– 125 g masła
– 125 g margaryny
– 1 opakowanie cukru wanilinowego
– 170 g mąki
– 20 g kakao
– 80 g mąki ziemniaczanej
– 1 łyżeczka proszku do pieczenia
– otarta skórka z 2 pomarańczy
Dodatkowo: cukier puder do posypania
Masło, margarynę, cukier i cukier puder miksujemy( możemy za pomocą suszarki do włosów lekko podgrzać lub ręcznym palnikiem gazowym) do uzyskania kremowej masy. Ciągle ubijając dodajemy jajka.
Do otrzymanej masy dodajemy przesianą mąkę, mąkę ziemniaczaną i proszek do pieczenia, delikatnie mieszamy. Ciasto dzielimy na dwie części, do jednej dodajemy otartą skórkę z pomarańczy do drugiej kakao i dokładnie mieszamy.
Formę do babki smarujemy masłem i posypujemy mąką lub używamy formy silikonowej – nie musimy wtedy niczym smarować ale należy pamiętać aby babkę wyjąć z niej na gorąco (uważać aby się nie poparzyć).
Powstałe dwa rodzaje ciasta przekładamy do formy naprzemiennie warstwami. Piekarnik nagrzewamy do 190 stopni i pieczemy ok 50 do 60 minut. Po upieczeniu posypujemy cukrem pudrem.
Smacznego.

https://www.youtube.com/watch?v=1H4Xa_bf8gU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ