Fajerki i smak

Natura i Fajerki czyni smak wielki …..

Zupy

Zupa gulaszowa

Zupa gulaszowa z pieczarkami to świetny przykład dania jednogarnkowego, którym z łatwością wykarmisz całą rodzinę. Jest to zupa gęsta, rozgrzewająca, kolorowa i sycąca. Zupę gulaszową z pieczarkami z łatwością urozmaicisz o ulubione warzywa i przyprawy.
W zależności od sezonu do zupy gulaszowej z pieczarkami możesz dodać w zasadzie dowolne warzywa, np. pomidory, marchew, a nawet dynię czy warzywa strączkowe!
Zupa gulaszowa na łopatce wieprzowej. Rozgrzewająca i pełna warzyw, ze składników, które zwykle mamy „pod ręką”. Bardzo treściwa, która z powodzeniem może zastąpić drugie danie.
Składniki:
– 300 g łopatki wieprzowej
– 100g boczku pieczonego
– 4 ziemniaki
– 250 g pieczarek
– 75 ml czerwonego wina
– 2.5 l bulionu warzywnego lub wody
– 2 czerwone papryki
– 1 cebula
– 1 marchewka
– 1 korzeń pietruszki
– 2 ząbki czosnku
– 2 łyżki koncentratu pomidorowego
– 2 liście laurowe
– 1/2 łyżeczki ostrej papryki
– 1 łyżeczka słodkiej papryki
– 4 ziarna ziela angielskiego
– 2 łyżki oleju
– sól, pieprz
Jak przygotować?
Mięso pokroić w średniej wielkości kostkę. Pieczarki umyć, pokroić na ćwiartki (mniejsze sztuki na połówki).
W garnku o grubym dnie przysmażamy pieczarki na oleju, po paru minutach przekładamy je do miseczki.
Do garnka dodajemy odrobinę oleju, wrzucamy pokrojoną drobno cebulę i czosnek, a po paru minutach mięso i przyprawy (słodką i ostrą paprykę). Smażymy przez kilka minut, dodajemy czerwone wino.
Po kilku minutach, gdy większość płynu wyparuje, do mięsa dodajemy koncentrat pomidorowy, dokładnie mieszamy. Dodajemy bulion (ewentualnie wodę), obraną marchew i pietruszkę oraz ziele angielskie, pokrojoną paprykę i liście laurowe.
Zupę gotujemy około 40 minut, dodajemy wcześniej przysmażone pieczarki. Obrane i pokrojone w kostkę ziemniaki, dodajemy pod koniec gotowania gdyż szybko robią się miękkie. Wyciągamy pietruszkę i marchewkę, kroimy w kostkę (jeżeli ktoś nie lubi pietruszki – nie musi dodawać pokrojonej), wrzucamy z powrotem do zupy. Doprawiamy do smaku i gotujemy do miękkości ( ważne, aby mięso było miękkie).
Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ